راز ثروتمند شدن وارن بافت چیست - کتاب های وارن بافت

راز ثروتمند شدن وارن بافت چیست - کتاب های وارن بافت

ahmad mehranfar tarlan parvaneh shabnam gholikhani

راز ثروتمند شدن وارن بافت چیست - کتاب های وارن بافتراز ثروتمند شدن وارن بافت چیست - کتاب های وارن بافت

در قسمت آخر از بررسی زندگینامه وارن بافت ، بزرگترین سرمایه گذار تاریخ به بررسی رازهایی می پردازیم که وی در جوانی از آن ها تبعیت کرد و بر این اساس توانست به سود دهی دست پیدا کند. برای این که بدانیم وارن بافت چگونه به مقاوم سومی در میان ثروتمندان جهان دست پیدا کرد باید به زندگی وی در دوران جوانی رجوع کنیم! وارن بافت می گوید که در زمان جوانی و زمانی که 9800 دلار پول داشتم، با اسطوره خودم یعنی بنجامین گراهام کار کردم.

در ابتدای کار به یک نکته دست پیدا کردم. اگر بتوانم یک سهام پیدا کنم که مثلا 10 دلار قیمت دارد ولی آن را 7.25 دلار خریداری کنم، سود کرده ام. البته این سود مانند یک ته سیگار می ماند که باید یک پک به آن بزنیم و سپس آن را رها کنیم. من در دهه 50 و 60 به دنبال ته سیگار هایی بودم که در بازار بورس با قیمت مناسب عرضه می شدند و پس از آن این سرمایه را به فروش می رساندم

زندگی وارن بافت

ثروت وارن بافت چقدر است :شاید بتوان گفت که این روش سرمایه گذاری برای کسانی که به تازگی وارد بازار سرمایه و بورس شده اند می تواند گزینه ای کاملا مناسب باشد ولی به هیچ وجه نمی توان با سرمایه های هنگفت این روش سرمایه گذاری ته سیگاری را انجام داد. وارن بافت در میان دهه 50 و 60 بیشترین میزان سود خود را داشت و هیچگاه نتوانست دوباره به آن دوران باز گردد. وی می گوید برای اولین باری که سرمایه گذاری کردم، مانند یک سگ بودم که ماشین را گرفته است.

این حرف به معنای آن است که من به هدف خود دست پیدا کرده بودم ولی نمی دانستم در ادامه باید چه کار انجام دهم. وی با سرمایه گذاری خرد شروع کرد و در نهایت توانست به سرمایه گذاری کلان دست پیدا کند. با توجه به صحبت های وی می توان گفت که سرمایه گذاری ته سیگاری می تواند بهترین ایده برای شروع یک سرمایه گذاری در بازار بورس به شمار رود و همواره برای سرمایه گذاران مبتدی توصیه می شود.

در بخش دوم از این مقاله قصد داریم شما را با کتاب های وارن بافت آشنا کنیم که قطعا می تواند برای علاقمندان به سرمایه گذاری و گزینه ای مناسب به شمار رود. همواره کسانی که قصد سرمایه گذاری در بازارهای سرمایه را دارند با مطالعه این کتاب ها می توانند خود را آماده ورود به بازار بورس و سرمایه گذاری نمایند

زندگی وارن بافت

بخش دوم : کتاب های وارن بافت

ما در این بخش قصد داریم شما را با نمونه ای از کتاب های وارن بافت آشنا کنیم و همچنین خلاصه ای از کتاب های وی را برای شما بیان خواهیم کرد که قطعا می تواند برای شما مفید واقع شود. با ما در ادامه همراه باشید.

کتاب اول : 24 استراتژی وارن بافت

این کتاب در زمینه سرمایه گذاری های وارن بافت و سرمایه گذاری وی در بازار سرمایه می باشد. این کتاب در سال 2001 و زمانی منتشر شد که وارن بافت از سوی فوربس به عنوان ثروتمند ترین فرد دنیا شناخته شد. در ادامه بخش های مختلف این کتاب را به شما معرفی می کنیم.

فصل اول

در فصل اول برنامه روزانه وارن بافت در زمینه انتخاب سادگی و دوری از پیچیدگی ها با مخاطبین خود سخن گفته است. وارن بافت در این قسمت از کتاب خود توصیه می کند که برای بازار سرمایه بهترین گزینه ها، کسب و کارهای سهل الفهم می باشند و به شما می گوید که اگر می خواهید یک کسب و کار را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید، نباید نیازی به اعداد و ارقام ریاضی داشته باشید و باید به سادگی یک کسب و کار را متوجه شوید و بتوانید یک سرمایه گذاری مطمئن روی آن داشته باشید.

فصل دوم

شما نباید به عقیده وارن بافت به متخصصان مالی توجهی داشته باشید. وی معتقد است که شما به عنوان یک معامله گر باید شخصا در راس امور قرار داشته باشید و بر این اساس وارد بازار بورس و سرمایه شوید. وارن بافت می گوید که شما در ابتدا باید یک بازار مالی را درک کنید و اصول اولیه حسابداری را بدانید و سپس وارد بازار مالی و سرمایه گذاری شوید.

فصل سوم

یکی از مهم ترین نکاتی که وارن بافت همواره به آن اعتقاد دارد آن است که یک سرمایه گذار بازار بورس باید همواره در زمینه های مختلف کاری اخلاق کاری خود را حفظ کند و خونسرد باشد. باید بدانید که در مشکلات نباید تصمیمات عجله ای بگیرید و همواره باید به عنوان یک سرمایه گذار خردمند رفتار کنید. در صورتی که می خواهید در صورت نصف شدن بازار سهامتان آن هم یک شبه تمام سهم خود را به فروش برسانید، بورس و بازار سرمایه برای شما مناسب نیست. باید درک کنید که با حفظ خونسردی و اخلاق مداری در بازار سرمایه می توانید در کوتاه ترین زمان بهترین شرکت های سهام گذاری را پیدا کنید و بر این اساس می توانید سود کنید.


فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
فال انبیاء
فال انبیاء
فال عطسه
فال عطسه
فال حافظ روزانه
فال حافظ روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت روزانه
فال تاروت کائنات
فال تاروت کائنات
فال تاروت 10 کارتی
فال تاروت 10 کارتی

اگه بخواید میتونید راحت تر دوباره این صفحه رو پیدا کنید

✅ با این کانال دیگه برای فال و طالع بینی و سرکتاب و اینها دنبال جایی نمیکردی 👇 رایگان هم هست ها💅
تلگرام
تلگرام
سروش
سروش
روبیکا
روبیکا
آی گپ
آی گپ
ایتا
ایتا
بله
بله

فال قهوه
فال قهوه
طالع بینی ازدواج
طالع بینی ازدواج
کف بینی آنلاین
کف بینی آنلاین
Copyright © 2014 - 2024 | تمامی حقوق این وب سایت برای icqicl.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:icqicl.ir | نقشه سایت